Серпень

 Триває робота для збереження вологи в ґрунті: розпушування, мульчування, скошування трави. У цей час формуються бруньки цвіту врожаю наступного року, визрівають молоді гілки, дерева активно набирають вологу щоб підготуватися до зими. При нестачі вологи насадження додатково поливають.

Цього місяця вносити добрива під рослини які плодоносять не рекомендується.

На ділянці суниць, після закінчення збирання врожаю, розпушують ґрунт, знищують непотрібні вуса, вносять добрива. Наприкінці місяця за сприятливої погоди (не занадто сухої і жаркої) пересаджують молоді рослини суниць з старої, чотири-п'ятирічної ділянки, на нову. При цьому видаляють старе листя. Пересаджені в цей час суниці наступного року дадуть врожай.

Накладають на штамбі дерев ловильні пояси, знищують гусінь і лялечок. Щодня, через день збирають і закопують падалицю з дерев.

На деревах з плодами своєчасно укріплюють основні гілки крони за допомогою дроту, обов'язково підкладаючи під нього куски гуми і дерев'яні планочки. Одночасно приступають до чаталювання - встановлення підпор під гілки з великим урожаєм літніх та осінніх сортів фруктів.

Остання декада серпня— найкращий час для окуліруваня-вічкування.  

З настанням споживачі стиглості збирають плоди літніх сортів яблуні і груші. Варять варення, виготовляють джем, соки ... Консервують і сушать, заморожують плоди.

Пагони малини, що відплодоносили – видаляють, спалюють, закопують, залишають для обгортання – захисту стовбура дерев зимою. Обрізати  старі пагони малини потрібно  тільки гострим секатором на рівні  землі.

Продовжують садіння суниць, використовуючи молоді рослини і розетки вусів, що добре  вкоренилися. Висаджують суниці у хмарну погоду, або у вечірній час. Досвідчені садівники радять розетки рясно попередньо полити, відокремити від материнського куща секатором. Для кращого приживленя їх викопують разом з грудкою землі і одразу висаджують  у підготовлені ямки. Додатково кладуть у ямку лушпиння цибулі, товчену шкарлупу яєць для відлякування тих, хто плюбить піджерати коріння суниць. Пробуйте!

Обрізають сухі, обламані, пошкоджені гілки на деревах що вже відплодоносили.

До дерев осінніх і зимових сортів яблуні і груші ставлять додаткові підпори якомога ближче до кінців гілок, щоб не допустити обламування їх у місцях, де стоять підпори. Вивільнені прокладки між гілками і підпорами з сіна, паперу та інших малоцінних матеріалів спалюють, бо в них можуть бути гусінь і лялечки плодожерки.

Не припиняють збирати й закопувати падалиці. Великі плоди падалиці використовують для сушіння, розрізуючи їх на часточки і знищуючи виявлену в них плодожерку. Зібрану падалицю не слід залишати на ніч. Гусениця плодожерки залишить плід, розповзеться й знайде собі місце для перетворення в лялечок. Для знищення гусениці плодожерки, що зимує в ґрунті. Його розпушують на глибину до 10 см під деревами яблуні, груші й сливи, не допускаючи розвитку бур'янів.

В кінці місяця починає плодоносити осіння малина. Не допускайте пересушення ґрунту, як і надмірної вологості.

У серпні готують приміщення для зберігання плодів осіннього й зимового достигання. Підвали обкурюють спалюванням сірки, білять вапном і добре провітрюють.

В останній тиждень місяця в саду висівають сидеральні культури: люпин, фацелію, сераделу, гірчицю, гречку, редиску, які восени прикопують (приорюють) на добриво.

Реклама: фотограф івано-франківськ