Удобрення дерев

Удобрення молодих дерев

Щоб посилити ріст молодих дерев, прискорити плодоношення, їх удобрюють як органічними, так і мінеральними добривами. Якщо перед садінням дерев у посадочні ями внесли достатньо органічних і мінеральних добрив, то в перший рік вегетації дерева не удобрюють.

На 2-3-й рік після садіння рано весною вносять тільки азотні мінеральні добрива з розрахунку 40 г аміачної селітри або ЗО г синтетичної сечовини (карбаміду) на 1 м2 пристовбурного круга.

Починаючи з 4-го року після садіння плодові дерева підживлюють калійними і фосфорними добривами. Калійні (калійна сіль 30- і 40%р-на) добрива вносять по 12-15 г, а фосфорні (суперфосфат) — по 8-10 г діючої речовини на 1 м2 пристовбурного круга.

Найціннішим органічним добривом для плодових дерев є гній. Його вносять починаючи з 3-го року після садіння з розрахунку 5-6 кг на 1 м2 пристовбурного круга. Добрий ефект дає удобрення плодових дерев гноївкою та пташиним, особливо курячим, послідом. Гноївку краще використовувати при підживленні плодових дерев у весняний період перед цвітінням. Гноївку вносять в чистому виді або у 3-4 рази розводять водою. Сухого курячого посліду дають по 0,3 кг на 1 м2 удобрюваної площі. При весняному підживленні курячий послід розбавляють водою (1 літра посліду розчиняють  в 10 л води).

Удобрення плодоносних дерев

Починаючи з 5-го року після садіння плодові дерева удобрюють повним мінеральним добривом: азоту- 15-18, фосфору - 8, калію-12 г поживної речовини на 1 м2 удобрюваної площі. Один раз у 2 роки вносять по 6-8 кг гною на 1 м2 пристовбурного круга. Ефективним і швидкодіючим добривом, особливо при підживленні після закінчення цвітіння дерев, є висушений і перемелений пташиний послід. На 1 м2 пристовбурного круга вносять, рівномірно розсіваючи по площі, 0,3 кг порошку пташиного посліду. Добрий ефект дає підживлення плодоносних дерев у весняний період гноївкою з розрахунку 0,8—1 л на 1 м2 площі.

Мінеральні добрива вносять щороку (азотні — весною, калійні і фосфорні — восени), а гній — восени. При цьому як органічні, так і мінеральні добрива обов'язково загортають , присипають землею.

Пам’ятайте! У будь-яку пору року і на любих ґрунтах  для плодових дерев корисний попіл.