Квітень

На початку квітня, якщо не зробили цього в березні, копають рівчачки для відведення талих вод від теплиць, парників, будівель, місць зберігання овочів.

Очищають дачні й присадибні ділянки від сміття, старих гілок, непотребу… Осіннє листя краще зібрати з під фруктових дерев та кущів і закопати, якщо дерева не були явно уражені хворобами та шкідниками, можна його висипати до компостної ями. Кращого, дешевшого, безпечнішого добрива ніж правильно приготований компост просто немає.

Знімають обв'язування та укриття з плодових дерев та ягідних кущів.

На початку квітня  можна щепити й перещипити плодові дерева.

Якщо Ви не мали можливості, або не встигли раніше виконати санітарну, омолоджувальну  й формуюче обрізання , можете це зробити зараз.

Дерева та кущі обприскують  проти хвороб і шкідників коли середня температура повітря буде не нижче + 40 С. Під час цвітіння  оприскувати  не можна!!! Робіть оприск до цвітіння, або після! Коли на дворі є вітер,  при оприскувані Ви ризикуєре дістати значну дозу хімії і паганого настрою.  Будьте обережні! Важайте!

На городі готують землю для висівання й висаджування овочевих культур.

Якщо земля у садку підсохла, розпушують ґрунт у пристовбурових колах дерев, навколо кущів.

Починають   висаджувати  нові плодові дерева й кущі. У перші дні квітня по талому снігу корисно підживити азотними добривами багаторічні овочеві й квіткові культури, у т. ч. й цибулинні. Але знайте міру!!! Рослинам,  які попередній рік дуже інтенсивно росли у гору,  азотні добрива краще не давати, особливо це стосується яблунь що хворіли на паршу. Одна з причин цього захворювання – надлишок азоту в ґрунті.

Молоді дерева та кущі можуть пагано рости й розвиватися, якщо раніше на їхньому місці росли дерева та кущі такого самого роду.

Обов’язково знайдіть місце для раноквітнучих квітів, шоб привернути на вашу садову  ділянку бжіл для запилюаня цвіту. Без вчасного запилювання врожай на садовій ділянці буде мінімальним. Якщо не маєте бажання кожного року висаджувати квіти, висадіть кущі смородини, аличі, кизилу, бузку звичайного …  Досить позитивний результат з метою запилення дає придбання бжіл осмій, які не потребують абсолютно ніякого догляу. Вулика вони  не потребують так само! Вони не кусають і не жалять - беспечні для дітей та алергетиків. Свою роботу  осмії, по запиленню  цвіту виконують у декілька разів краще від звичайних медоносних бжіл, тількі на мід не розраховуйте! Така їх особливість.

В кінці квітня, на початку травня, коли в грунті достаньо вологи – найкращий час висівати газонні трави. Вони  у цей час краще всходять і дають гарний дерен, до того як на ділянці починає зявлятися бур’ян.  Не всі імпортні травосуміші придатні для наших  кліматичних умов. Потрібно враховувати освітленість ділянки, тип грунту, рівень вологості. Краще використовувати вітчизняне, адаптоване до наших умов, насіння трав. Зробіть самі суміші на осннові насіння - тимофіївка, тонконіг луговий, вівсяниця лугова, вівсяниця червона, райграс пасовищний… Докладніше  про рецепти насіння суміші дивіться: келендар робіт- травень.

Більшість бур’янів не витримують частого і низького скошування, тому не забувайте косити свій газон, щоб він милував око густою, гарною, зеленою травою.

Реклама: замовити коровай у львові