Червень

Якщо  ви не встигли в оптимальні строки (квітень-травень) посіяти газонні трави, можна висіяти їх тепер. Однак слід враховувати, що вони  зійдуть лише за умови забезпечення гарного поливу. Особливо важливий полив у період від посіву до першого підстригання трави. Адже навіть за короткочасного підсушування ґрунту свіжо висіяний газон  може повністю загинути.

У плодовому саду поможливосты регулярно розпушують грунт, видаляють бур’ян в коло стовбура дерев.

Видаляють корневута стовбурну паросль.

Після опадання зайвої завязі, підживлюють рослини. На кожні 10 літрів води дають 20 грам азотних добрив і 20-25 грам деревяного попелу. З кінця червня , у серпні азотні добривазаміняють калійними, фосфорними.  

Ягідні кущі підживлюють після того, як відцвітуть кущі, нітрофоскою чи нітроамофоскою (20—30 г на квадратний метр) протягом місяця, а сечовиною або селітрою (15—20 г на квадратний метр) тільки до 20 червня. Можна застосувати рідке підживлення (на 10 л води: аміачної селітри або сечовини 10—30 г, суперфосфату  — 30—40 г, калійних добрив — 15—20 г, настій ко¬ров'яку, розбавлений водою у співвідношенні 1:10 і пташиний послід — 1:15.

Під час підживлення на квадратний метр  раз у 15 днів вносять  10 л розчину. Одну рослину можна двічі підживлювати мінеральними добривами, або розчином гною чи курячого посліду, або один раз мінімальними  добривами і раз настоєм гною чи курячого посліду.

Оприскують зерняткові дерева від шкідників.

У молодих яблунь та груш прищеплюють пагони,які дуже ростуть.

Якщо  ви  хочете,   щоб  троянди прикрашали вашу ділянку упродовж 10-15 років,то зрізуйте квітки тільки з метою формування. Влітку під час цвітіння можна трохи прорідити загущені кущі, вирізуючи слабкі й поламані пагони, а також ті, що ростуть всередину чи перехрещуються. Пам'ятайте, що квітки на основних потужних гілках обов'язково мають відцвісти, потім треба їх обірвати. Такий захід необхідний для того, аби пагони встигли до зими здерев'яніти.

Досвідчені городники завжди зазначають, що грядки на ділянці не повинні залишатися порожніми. Тож ніколи не залишайте ґрунт без рослинного покриву, інакше він втрачатиме необхідну вологу. Це правило стосується і ділянки коло дерев. Зелені добрива (сидерати), які ростуть до, після або в проміжках між основними культурами, створюють щільний листковий покрив. Це - жива мульча. Як сидерати використовують бобові, фацелію, листкову гірчицю, овес,жито озиме та інші культури.

У кінці червня початку липня є загроза пошкодженя плодівяблоніь гусенью яблучної плодожерки друго покоління.  Зменьшити її чисельність можна, накладаючи на стовбури ловильні пояси. Також ефективним заходом боротьби є систематичне струшування з дерев червивих яблук та подальше їхнє знищення.

Смородину таа грус за першою ознакою борошнистої роси обприскують кальцинованою содою (50 грам на 10 літрів води), додаючи 40 грамгоподарськог мила для кращого прилипання розчину. При необхідості операцію повторюють 2-3 рази з інтервалом 6-7 днів.

Очищують підвали, погреба після зберігання в них овочів, фруктів. Просушують, добре провітрюють.

 На ділянці починають зявлятися рослинні рештки- можна закладати компост.Для цьоговикористовують бадиля тільки здорових рослин і бур’ян без насіння!

Заготовляють листя чорної смородини, петрушки, кропу, квітки ромашки аптечної з лікувальною метою.

Реклама: Львів відкритий для світу - екскурсії львів http://openway.com.ua/lviv/