Травень

Через 2-3 тижні після квітування яблуні і груші обприскують проти плодожерки і попелиці. Для відловлювання плодожерки на стовбури дерев і скелетні гілки дерев накладають ловильні та клеєві пояси.

У щеплених дерев вирізують дику поросль, яка утворюється нижче на місця  щеплення на стовбурі або коренях підщепи упродовж місяця і далі в міру відростання нових паросткових пагонів секатором.

У травні висівають не газонах траву. Не всі імпортні травосуміші придатні для наших  кліматичних умов. Потрібно враховувати освітленість ділянки, тип грунту, рівень вологості, освітленість. Приведемо найпоширеніші травоуміші для дачних газонів.

Для сонячної ділянки.

  1. Тонконіг луговий- 50%, тимофіївка або вівсяниця лугова-50%.
  2. Вівсяниця лугова-20%, вівсяниця червона 20%, райграс пасовищний-20%, тонконіг луговий-20%, польовиця біла-20%.

Для притінених ділянок підійде така суміш:

  1. Вівсяниця червона-50%, тонконіг луговий-50%
  2. Райграс пасовищний-40%, тонконіг луговий-60%
  3. Тонконіг луговий-40%, польвиця біла 30%, райгас пасовищний-30%.

Якщо насінню трави більше 2-х років краще його не висівати. Норма посіву: 3-5 кг на 100 м2

Без опиленя жодені агротехнічні заходи не дадуть прзитивний результат, тому на ділянці садіть квіти, висівайт рослини медоноси щоб привабити бжіл . Рослини медоноси-приваблювачі бжіл- абрикос, алича, акація, кізил, агруст, бузок звичайний. Рослини медоноси: меліса (в перекладі з грецької означає «бжола»), фацелія, гірчиця,гречка, ріпак, огіркова трава… Нема саду без пасіки, а плодів без бжіл.

Мульчування - один із найефективніших засобів боротьби з бур'янами. Під шаром мульчі ґрунт залишається пухким, у ньому краще зберігається волога і стала температура. Однак перш ніж мульчувати грядки необхідно видалити на них бур'яни. Як мульчу краще використовувати органіку, пріле листя, торф, перегній, тирсу, скошену траву, мохи, солому. Шар мульчі має бути близько 5 - 8 см. Хоча слід зазначити, що в останні роки дедалі частіше для мульчування застосовують неорганічні матеріали. Зокрема, чорну плівку й чорний нетканий матеріал, які можна придбати у спеціальних магазинах для садівників і городників

Реклама: фотограф тернопіль