Березень

У перший весняний місяць часто буває різке коливання температури повітря, що потрібно враховувати при плануванні садових робіт.

Здається що минула пора підмерзання садів, але залишається небезпека сонячних опіків кори дерев. Ось чому не слід знімати обв'язку зі штамбів. Можливе також відмирання кори штамбів і гілок в результаті різких коливань температури вдень і вночі. Слід оглянути сад після зими. Перевірте, обріжте  сухі й відмерлі гілки, залакуйте рани і дупла на стовбурі  і скелетних гілках , причиною яких є поломи, морозобоїни пошкодження гризунами. Рани зачистіть  ножем до здорової тканини. Змастіть розчином мідного купоросу, після висихання розчину рану  замазують садовим варом.

У кінці лютого або на початку березня, коли не замерзає на щітці розчин, відновлюють змиту побілку. Вона захищає кору дерев від сонячних опіків. З настанням сокоруху побілка втрачає своє захисне значення, але корисна як оздоровчий засіб.

Обрізають та формують кущі малини, смородини,порічки, якщо Ви це не зробили восени. Обрізають обламані, ушкоджені  та  хворі гілки на деревах, кущах.

Старші дерева очищують від відмерлої, старої кори, моху та лишайнику.

Місця ушкодження чорним раком, морозобоїни, сонячні опіки зачищають до здорової тканини, дезінфікують розчином залізного або мідного купоросу, замазують розчином коров'яку з глиною (пропорція 1:1) або садовим варом.

У березневі дні приступають до обрізування , та продовжують формувати крону плодових дерев.  Розпочніть з проріджування загущеної крони дерев. Вирізаємо  сухі, підмерзлі, хворі гілки. Обрізуючи гілки, не залишайте пеньків, але й не задавайте великих ран. Всі рани після обрізування обмазуйте садовим варом або пофарбуйте олійною фарбою.

При обрізуванні гілок  кісточкових дерев ( черешня, вишня, абрикос , персик… ) не обрізайте щільно до стовбура, щоб потім не утворилася на цьому місці велика рана.  Зверніть на це увагу і більш детально ознайомтеся з цим питанням.

Щоб не допускати перенесення бактеріальних захворювань під час обрізування дерев,  пилку, ніж чи секатор бажано, продезінфікувати,протерти шматкою змоченою  розчином формаліну перед обрізування кожного дерева.

Не гострий, тупий секатор не ріже, а трощить пагін,чим завдає великої шкоди дереву!

Якщо в саду зійшов сніг, можна розв'язати кущі, підняти пригнуту на зиму малину, підв'язати її на шпалери  прорідити загущені кущі смородини.

Поновлюють побілку дерев. Молоді дерева не білять! Оглядають як обгорнуті молоді дерева, при пошкоджені обмотують повторно цупким папером.

У безвітряний день проводять «голубий оприск», найбільш ефективний запобіжний захід у боротьбі з багатьма захворюваннями плодових дерев та кущів.

Видаляють прикореневу паросль коло дерев. Паросль потрібно обрізати чим ближче до стовбура. Якщо гілки ростуть з землі коло стовбура, відгорніть землю та обріжте пагін чим ближче до місця початку його росту. Неповністю видалений пагін, це перша причина надмірного росту десятків нових пагонів у майбутньому.

У березні по талому снігу розкидають аміачну селітру або інші мінеральні добрива, які добре  і легко розчиняються у воді. Орієнтовно на кожен квадратний метр площі вносять 20—30 г аміачної селітри.

Продовжують огляд саду. Необхідно зняти зимові гнізда з гусінню золотогузки, бояришниці, та інших шкідників.

Якщо на вашій ділянці, в сараях, садовому будинку господарюють миші, треба провести затруювання нір, розкласти отруйні принади, пастки.

Не забудьте вивішати шпаківні, штучні гнізда.

Проріджують поросль малини, залишаючи най сильніші пагони на відстані 15—20 см.

Один із засобів захисту молоденьких рослинок від раптового похолодання — зволоження повітря і ґрунту, оскільки зволожений ґрунт повільніше холоне, а завдяки посиленому випаровуванню дещо зігрівається повітря, а з ним і рослини. Досвідчені городники переконалися, що часте штучне дощування запобігає загибелі рослин, навіть у випадках, коли стебельця помідорів вкриваються льодяною кіркою. Як тільки вигляне сонце, лід розтане і кущики помідорів набувають звичайного вигляду. Старовинний засіб боротьби із раптовим похолоданням — задимлення. Його застосовують і садівники і городники. Ще кращі результати дає одночасне застосування задимлення з дощуванням.

Реклама: http://openway.com.ua/karpaty/ - походи в карпати з гідом