Лютий

У дні коли нема морозу, заготовляють живці плодових дерев, які зв'язують у пучки і зберігають у підвалах, або холодних приміщеннях у помірно вологому піску. Перевіряють стан живців, заготовлених восени.

Роблять нові, ремонтують старі шпаківні та синичники.

Продовжують працювати над складанням плану посадок нових дерев та кущів, з метою більш раціонального використання землі та отримання більш якісного врожаю з урахуванням недоліків попередніх року.

Поповнюють запаси усьго необхідного на новий сезон: купують органічні та мінеральні добрива, засоби захисту рослин, насіння, поліетиленову плівку, агроволокно, відра, лопати та інший інвертар та інструмент.

Дезенфікують підпори, ящики, корзини.

Перевіряють обв язку  на молодих деревах.

Під час лютневих відлиг, коли сніг біля стовбура розтанув, для утеплення коріння землю навколо стовбура засипають мульчею. Це запобігатиме підмерзаню корінню, особливо молодих дерев.

 Від значних перепадів температури потерпають насадження суниці, які не вкриті снігом. Утепліть їх січкою соломи, сухою травою, перегноєм, найкраще агроволокно

Збираємо попіл з каміну та печі. Попіл  – це дуже цінне добриво.

Сплануйте які дерева та кущі небхідно замінити. Подумайте які дерева необхідно «омолодити», які дерева  Ви хочете посадити весною, та в осини.

Чим ближче весна, тим більше активні миші. Саме у лютому березні вони активно пошкоджують дерева. Щоб запобігти значних пошкоджень, добре притоптуйте сніг навколо дерев.

Зимою, на голих гілках, дуже добре видно де зимують шкідники. Якщо ви побачили скупченя сухого листя, скручене павутинням- обов'язково зніміть його, там зимують гусені, які будуть вигризати бруньки та бутони цвіту, знищуючи ваш врожай. На тонких гілочках часом зимує кільчатий шовкопряд, який ховається в оболонці яєць, які розташовані кільцями, схожими на бісер. Зняти їх практично неможливо, тому треба обрізати разом з гілкою. Обов’язково зніміть усі сухі, муміфіковані плоди - там зимує гиб-збудник плодової гнилі.

Поки дозволяє погода, в саду побіліть стовбури дереві скелетні гілки 20-ти відсотковим розчином вапна з додаванням 3-ох відсоткового мідного купоросу. Це зігріє дерево від морозу, та захистить від сонячних опіків. Молоді дерева не білять!

Гілки які уражені цитоспорозом, чорним раком краще вирізати. Якщо побачили на дереві камедь (напівпрозора клейка маса) зніміть її, а це місце продезифікуйте 1-3% розчином мідного купоросу (30 г на 1 літр води). Коли рана підсохне, замажте тонким шаром садового вару.

Підгодовуйте ваших друзів пташок. Вони допомагають  Вам знищити багато шкідників, які ховаються на зимівлю у ваших деревах. Одна синичка за день з'їдає шкідників стільки, кільки вона сама важить.

У кінці лютого і протягом березня обрізують дерева яблуні, груші, сливи і вишні.

Реклама: салюти львів у весільному каталозі Girko.net