Вересень

Збір врожаю яблунь та груш

У вересні починають збирати врожай осінніх сортів яблук та грушок. Радимо зривати зрілі плоди, які без значних зусиль зриваються з дерева. Збирати плоди потрібно у теплу та суху погоду. Сухі плоди запорука довготривалого зберігання.

Фрукти, що впали на землю не придатні для довготривалого зберігання, навіть  якщо не видно сліду пошкодження, не кладіть їх разом з фруктами зірваними з дерева. Такі плоди зберігають окремо, споживають у першу чергу, роблять сік, джем, варення, компоти…

Плоди краще і довше зберігаються у підвальних приміщеннях, погребах, льохах з постійною температурою та вентиляцією. Перед закладанням врожаю на довготривале зберігання стіни бажано побілити вапном. Краще фрукти зберігаються у дерев’яних ящиках. НЕ застеляйте ящики  газетами!

Догляд за деревами восени

При посушливій погоді дерева необхідно поливати. Без достатньої кількості вологи дерева зимою гірше переносять морози. Пам’ятайте. Дерева не стільки перемерзають від морозу,скільки пересихають від нестачі вологи  у серпні та вересні.  Якщо падають дощі, і земля волога, дерева поливати не обов’язково. Надмірна волога також деревам не на користь.

Навколо дерев, 15см. від стовбура можна помірковано вносити калійно-фосфорні добрива. Найкраще минулорічний перегній та попіл.

Також можна обкопати дерева, але пам’ятайте, що коріння низькорослих дерев не залягає дуже глибоко, тому копайте неглибоко, без зайвого фанатизму.

Не залишайте плоди,  що попадали коло дерев, і ті що засохли на дереві. Це джерело інфекції і багатьох захворювань дерев.  Необхідно їх зібрати як і старе листя, винести у зручне вільне місце та закопати на глибину 30-50см. Не кидайте це у компостні ями!  Не спалюйте листя, не руйнуйте природу. Чистого повітря і так бракує. Що виросло з землі має повернутися у землю.

Посадка нових дерев та кущів

З кінця вересня можна починати садити нові та пересаджувати ті дерева, які необачно були посаджені не на “своєму” місці. Не забудьте при цьому добре трамбувати землю, не пошкодивши звісно коріння, та добре полити не тільки у день садіння, але й опісля.

Смородину, аґрус бажано підживити перепрівшим перегноєм, але не свіжим, або  калійно-фосфорними добривами згідно інструкції, підсипати родючою землею. Ще можна встигнути вирізати зайві, сухі,старі, ушкоджені хворобами гілки. Обрізати гілку потрібно чим  ближче до землі. Зверніть увагу на бруньки смородини, якщо вони занадто набубнявіли, стали схожа на маленькі  головки капусти, такі бруньки негайно потрібно видалити, ще краще вирізати усю  гілку. При значному заражені куща краще його знищити.

Реклама: весільні сукні у найкращих весільних салонах Львова