Липень

Яблука і груші  починають набирають достойної  величини. Необхідно перевірити  чи  надійні підпірки під гілками з рясним урожаєм. Якщо Ви не догледіли і гілки розщепилися від стовбура під вагою плодів, їх необхідно міцно зв'язати. Прищипують, відгинають, виламують у плодових дерев пагони, які неправильно  розвиваються. Збирають гнилі падалиці яблуні та сливи і знищують закопуючи їх у землю на глибину 40-50 см.

На гілках плодових дерев вже формуються плодові бруньки врожаю наступного року. Ось чому рослини саме тепер необхідно підживлювати, поливати, захищати від шкідників і хвороб, розпушувати грунт.

Проти попелиці обприскують вишню і ягідники у перших тижнях липня, яблуню і сливу можна оприскувати протягом   місяця.

Якщо з'являється аґрусовий пильщик (зелені черв'ячки, які об'їдають листя), обприскують кущі настоєм гірчиці (50 г порошку запарюють у 10 л гарячої води, настоюють 2-3 доби). З цією метою можна використовувати тютюн або тютюновий пил. Перед обприскуванням додають 40г господарського мила на 10л розчину (прилипач).

Видаляють вуса суниці, як тільки вони з'являються (протягом усього місяця). Суниці третього і четвертого років життя після збирання врожаю підживлюють суперфосфатом (25— ЗО г на погонний метр рядка) і калійним добривом (15—20 г на погонний метр). За слабкого розвитку кущів і після скошування листя слід також внести сечовину або селітру (10—20 г на погонний метр). Добрива обов'язково загортають у грунт під час розпушування. На родючих, удобрених перегноєм землях добре розвинуті кущі суниці не підживлюють!

Листя суниці, яке дуже пошкоджене шкідниками краще знищити і насадити чисті та здорові нові кущі на іншому місці. Якщо такої можливості Ви не маєте, то  уражене хворобами листя суниці скошують і спалюють.

Готують грунт під висаджування нових кущів суниці. Ділянку під неї краще відводити на рівному місці, або на невеликому схилі, при цьому слід пам'ятати, що на південних схилах, влітку ріст рослин пригнічуватиметься від перегрівання грунту і нестачі вологи, взимку — від нестачі тепла.

Щоб одержати на своїй ділянці розсаду суниці, одразу після збирання ягід перекопують грунт між рядка, попередньо вносять, крім мінеральних, ще й органічніі добрива (6-10 кг на квадратний метр) спрямовують туди "вуса". У суху погоду цю ділянку необхідно поливати.

Коли вже зібраний врожай малини видаляють старі, підсушені, ушкоджені, хворі гілки і обов,язково гілки ,що  відплодоносили цього року. Зрізають гострим секатором чимближе до землі, не залишаючи пеньків. Видалені гілки краще спалити.. Якщо в кущі утворилося дуже багато нових,молодих  пагонів, то обрізають найслабші з них, залишаючи кілька сильних пагонів.

В цей же час прищипують верхівки  молодих однорічні пагонів. Верхівки стебла все одно  загинуть  від морозу через те, що не встигнуть визріти. Прищипування верхівок краще зробити до кінця літа, це необхідно для  швидкого і якісного визрівання  пагона.

Зібравши малину не забудьте добре полити та підживити її. Це необхідно щоб малина краще перенесла зиму.

Реклама: весільні плаття львів