У мене перший рік зацвіла абрикоса, але жодного плода не завязалось. Потім я помітила що на нижній частині стовбура у багатьох місцях тече "смола". Що з нею і як їй допомогти?

Запитання надіслав(-ла): Ковальчук Леся Дата створення: 29.06.2014 20:42
Відповів: admin Дата відповіді: 06.07.2014 12:15

Ваш абрикос отримав ушкодження від хвороби збудником якої є грибкова інфекція. По ваших описах це скоріше за все є клястероспоріоз,  менш ймовірно - моніліальний  опік. Ознакою грибкової хвороби абрикоса під назвою клястероспоріоз (в народі - «дірчастий плямистість»), є виникнення червонуватих плям на листках, за деякий часу у цих місцях утворюються дірочки.  Обидві хвороби є грибкові і є дуже небезпечні. Уражені дерева частіше за все, якщо не почати лікування, гинуть. Такі мертві-сухі дерева часто можна у  бачити в приватних садках. У народі кажуть що дерево зимою перемерзло….  Найчастіше ця хвороба загрожує рослинам, які ослаблені рясним урожаєм, або у яких недостатньо у грунті поживних речовин,  та надлишок в землі азоту, або надмірна вологість грунту…

Що робити?

  • Перш за все, уважно огляньте дерево. Якщо є сухі гілочки негайно їх треба обрізати гострим секатором, додатково захоплюють10-20 см. здорової тканини гілки. Зрізи треба одразу замастити фарбою або садовим варом.
  • Сильно ушкоджену кору зачищають гострим ножем, рану обробляють розчином мідного3% купоросу, дайте розчину висохнути, потім замажте сумішшю глини та коров’яка «коров’ячого навозу» (1:1) та води. Великі ушкодження обмотують мішковиною. Увесь стовбур необхідно пофарбувати цією сумішшю від самої землі до початку основних гілок. Інструмент обов’язково дезінфікують 2% розчином формаліну. Відрізану кору та гілки спалюють.
  • Рослину та землю навколо необхідно негайно обприскати у фунгицидами (протигрибковими засобами). Мінімальна кількість оприсків за сезон – чотири.
  • Підживіть грунт фосфорно-калійними добривами.
  • Вчасно поливайте грунт.
  • Обов’язково!!! Пізно восени та рано на весні (до розпускання бруньок) необхідно обприскати протигрибковими засобами. Опавше листя збирають і глибоко закопують (min  глибина ями 50 см).
  • Засохлі плоди на дереві і землі збирають і виносять за межі саду.
  • Землю навколо стовбура часто та неглибоко розпушують. 
Чи корисною для Вас була дана інформація? Так Ні