Поради садівникам та городникам початківцям (+відео)

Полуниця. Посадка та догляд.

Для посадки полуниці краще всього вибирати вологий, але не мокрий грунт. Ділянка повинна бути залита сонцем і закрита від вітрів. Небажано використовувати місця з крутим схилом, а також низькі місця, які часто затоплюються. 

Обрізка плодових дерев

Мета обрізки дерев — прискорити їх вступ у пору плодоношення, сприяти одержанню крупніших плодів з гарним зовнішнім виглядом і кращими смаковими властивостями . Але цим не обмежується роль своєчасного і добре проведеного обрізування — ним можна прикрасити крону дерева, збільшити її освітленість, омолодити старі дерева.

Обрізка ягідних кущів

Тільки не загущені, добре освітлені і здорові ягідні кущі здатні дати багатий урожай. А для  цього їх треба не тільки підживлювати, поливати але і регулярно обрізати. Кущі можна обрізати восени — у жовтні-листопаді, але найкраще це робити на весні. Навесні обрізають підмерзлі верхівки та гілки, що поламались взимку. Кущі обрізають до розпускання бруньок!

Шкідники на листях та плодах дерев

Листками плодових дерев живляться різні шкідники. Кожен шкідник під час живлення спричиняє властиві йому пошкодження, тому по типу пошкоджень досить легко  самостійно визначити шкідника і застосовувати відповідні заходи боротьби.

Боротьба з грибковими хворобами дерев

Якщо ваші дерева часто хворіють грибковими хворобами і ви хотіли би не так часто їх обприскувати на протязі року, радимо  зробити одну з важливих операцій по захисту саду, яку варто провести восени перед листопадом.  Дуже ефективно і просто.

Хвороби дерев та боротьба з ними

Парша - дуже поширена хвороба. Найчастіше уражаються груша та яблуня. Збудник хвороби – гриб.  Волога весна, рясні дощі, роси, літні тумани, надмірна вологість і тепло, холодна ніч і теплий день - це ідеальні умови для розвитку та поширення хвороби. Хвороба уражує листя, плоди, пагони. У наслідок  ураження на листках і плодах з’являються спочатку темно-оливкові , потім чорні плями.

Коли, як і чим білити дерева?

Весняна побілка покликана захистити дерева від сонця, а також від прокинувшихся після зимової сплячки шкідників. Рекомендовано білити дерева ранною весною, коли земля ще не встигла настільки прогрітися, щоб в ній прокинулися шкідники. 

Перевага низькорослих фруктових дерев перед високорослими

Перевага низькорослих фруктових дерев перед високорослими. Сучасні найперспективніші сорти. Значно більший асортимент. Висока скороплідність: перше яблуко можна отримати у перший рік після садіння. Висока врожайність. Висока якість плодів. Більш раціональне використання землі.

Рекомендації по обприскуванню та захисту дерев від шкідників і хвороб

Рано навесні при набуханні та розтріскуванні бруньок - появі листочків слід провести перше обприскування всіх плодових і ягідних культур проти хвороб 1% бордоською рідиною (100 г мідного купоросу + 100 г вапна на 10 л. води, або 200 г вже готової суміші, що продасться в магазинах).

Боротьба зі шкідниками ягідних кущів "без хімії"

Важливо вчасно розпізнати хворобу рослини і почати лікування! Найперші ліки - звичайні пекарські дріжджі. Дріжджовий грибок убиває більшість грибкових захворювань. А більшість хвороб у ягідників - саме грибкового походження.

Удобрення дерев

Щоб посилити ріст молодих дерев, прискорити плодоношення, їх удобрюють як органічними, так і мінеральними добривами. Якщо перед садінням дерев у посадочні ями внесли достатньо органічних і мінеральних добрив, то в перший рік вегетації дерева не удобрюють.

Органічні добрива

Вирощуйте фрукти і овочі без застосування мінеральних добрив! Природній сильний аромат, великі розмір, яскраве забарвлення відрізняють плоди, які виросли на природних добривах від тих, які виростили за інтенсивною промисловою технологією. Ми рекомендуємо , а лікарі радять, споживати такі плоди усім, хто не байдужий до свого здоров я, особливо хворим на шлункові захворювання та дітям.

Щоб бджоли не минали сад

Не секрет що без якісного опилення не можна розраховувати на повноцінний врожай.  Бджоли будуть частіше залітати у ваш сад, якщо Ви на своїй ділянці посадите такі декоративні рослини такі ,як айстри,алісум (бурачок), голеніум, жоржини, годецію, лаванда, конвалія,жасмин, оман, кляркію, дзвіночки,космею, люпин, настурцію, рудбекію, фецелію, бузок,і звичайно троянди.

Формування крони дерева

У сучасних інтенсивних садах широко використовують різні типи крон. Умовно їх поділяють на дві групи: вільно-рослі, або природні, та штучні. Із вільнорослих типів крон садівникам-любителям найдоступнішою є розріджено-ярусна і чашоподібна крона.