Кущі

Фундук

Варшавський

Сорт дуже декоративний сорт середнього розміру з листям червоного кольору, а також з дуже смачними і поживними горіхами. Висота дерева досягає близько 5 метрів і 6 метрів в діаметрі. Кущі інтенсивно ростуть в молодому віці, помірно - в період плодоношенія. Цвітіння раннє - в лютому - на початку березня, ще до розпускання листя. Час цвітіння чоловічих і жіночих суцвіть збігається. Горіхи великі, злегка довгасті з  дуже смачним ядром в тонкій, темно-бурого кольору шкаралупі, на кінцях приплюснуті і закруглені, легко випадають з оболонок. Товарна стиглість плодів настає в другій половині вересня. Дуже врожайний сорт, рано вступає в плодоношення.

Вебба

Сорт сильно-рослий до 5 м заввишки. Цвітіння в середні терміни. Дозрівання з другої декади вересня. Горіхи однорідні довгасті, оформлені великими гронами. Шкаралупа середньої щільності, з бронзовим відливом. Плоди з відмінними смаковими характеристиками, ядро повністю заповнює шкаралупу. Вага 100 горіхів може сягати близько 420 - 450 гр. Стійкість до захворювань, морозостійкість висока.

Косфорд

Сорт виведений в Англії. Кущ великої сили росту до 5 метрів заввишки, крона густа, широка. рано вступає в період плодоношення, плодоносить рясно і стабільно. Сорт середньо-чутливий до низьких температур. Вимагає затишних і захищених від вітру ділянок. Великою перевагою є здатність до самозапилення. Горіхи великі, подовжені, з дуже тонкою шкаралупою. Збір врожаю з другої декади вересня. Морозостійкість висока.

Гарібальді

Сорт англійського походження. Пагони до 4 - 4.5 м заввишки, створює досить густу крону з великою кількістю листя, темного кольору, тонкі, покриті волосками. Дозріває у другій половині вересня. Горіхи середнього розміру або великі, сильно подовжені, циліндричної форми з звуженням у верхівки, трохи приплюснуті з добре вираженим поздовжнім поглибленням. Горіхи розміщені на кінцях однорічних приростів в кистях до 12 шт. Оболонка досить товста, ламка, світло-коричнева з темними смужками, у верхівки покрита сірим нальотом. Основа горіха велика, овальної форми, випукла. Ядро велике, практично повністю наповнює оболонку, формою схоже на горіх, витягнуте, покрите світло-коричневої делікатній оболонкою, під нею біле, смачне, солодке і соковите. Дуже врожайний, рано вступає в період плодоношення. Добре підходить для посадки на великі плантації з точки зору досить доброю врожайності і красивих великих горіхів. Також сорт може висаджуватися на домашніх ділянках, завдяки невеликому зростанню. Краще висаджувати на захищених, теплих ділянках і щедрих грунтах.

Сирена

Фундук польської селекції. Виділяється змінами забарвлення листя протягом сезону: навесні, після розпускання, вони бордові, влітку - практично зелені з рожевими прожилками, а восени - червоні з жовтим. Обгортка горіхів також бордова, трохи довший за плода. При повному дозріванні вона розкривається і горіх випадає. Плоди не дуже великі. Шкаралупа міцна, коричнева з бордовим відтінком. Морозостійкість сорту висока.

Більше статей...

  1. Барселонський