Боротьба з грибковими хворобами дерев

 

Якщо ваші дерева часто хворіють грибковими хворобами і ви хотіли би не так часто їх обприскувати на протязі року, радимо  зробити одну з важливих операцій по захисту саду, яку варто провести восени перед листопадом.  Дуже ефективно і просто.

Річ у тім, що хвороботворні гриби, насамперед парша, утворюють спори і перезимовують у такому стані на листі залишених плодах та стовбурі, гілках дерева. Напровесні спори проростають  і спричиняють  подальше зараження плодових культур. Щоб цього уникнути, варто ці спори знищити ще з осені.

Заради цього плодові дерева потрібно обприскати 3-5%-ним розчином сечовини (карбаміду) — 300-500 г на 10 л води.

Увага!!! Пізньоосіннього обприскування  плодових дерев сечовиною (карбамідом),  виконується незадовго до природного обпадання листя!!!

Застерігаємо проти раннього (завчасного) проведення цього заходу. На початку та в середині жовтня це просто неприпустимо, оскільки спостерігається підмерзання оброблених сечовиною однорічних пагонів. Землю і листя навколо дерев варта обприскати  цією ж речовиною. Одночасно і землю продезифікуєте і опале листя скоріше перегниє, але листя варто закопати.

Найкращий термін для  осіннього обприску  карбамідом  для нашої місцевості: кінець жовтня — початок листопада,– залежності  від погодних умов, але однозначно, що у період  початку опадання листя у Вашому саду. Успіхів!

Кожен захід буде найбільш ефективним, коли виконується вчасно.