Боротьба зі шкідниками ягідних кущів "без хімії"

Важливо вчасно розпізнати хворобу рослини і почати лікування! Найперші ліки - звичайні пекарські дріжджі. Дріжджовий грибок убиває більшість грибкових захворювань. А більшість хвороб у ягідників - саме грибкового походження.

Готуються такі ліки просто:
100-грамовий пакетик треба розчинити у відрі теплої води і одразу обприскати рослини.

Інший дієвий спосіб:
50 г господарського (але лише темного) мила розчинити у відрі теплої води, додати чайну ложку йоду та літру молочної сироватки. Обробку таким розчином проводять раз на місяць.

Якщо немає під рукою ні йоду ні дріжджів - дуже ефективно обприскати рослину гарячою водою. Температура 60-80 градусів. Шкоди від цього не буде, лише користь.

Можна спробувати ще один спосіб: 200 грамів сухої гірчиці розвести у 10 літрах води й додати півсклянки цукру й обприскати кущі. Але будьте уважні - обприскувати треба так, щоб рідина потрапляла не лише на верхню частину листя та ягід, але й знизу.

За сезон хворі кущі потрібно обробити, залежно від сили ураження, від двох до п'яти разів. Отож препарат краще щоразу міняти, щоб не було звикання. А якщо зробити все правильно, то ваші ягідники довгі роки будуть тішити вас здоровим виглядом та рясним урожаєм".